Polityka prywatności - strona używa pliki cookie
NetBox Szafy telekomunikacyjne i okablowanie strukturalne
Net Box - obudowy teleinformatyczne okablowanie strukturalne
Wybierz produkt
Zapraszamy do współpracy
ZPAS www.zpas.pl
Obudowy teleinformatyczne
Szafy stojące
Szafy wiszące
Stojaki
Wyposażenie
Digitus www.pl.assmann.shop
Okablowanie
BKT Elektronik www.bkte.pl
Szafy teleinformatyczne
Szafy stojace
Szafy wiszące
Wyposażenie
Okablowanie strukturalne
Miedziane
Światłowodowe
Emiter www.emiter.net
Kanały kablowe
Okablowanie Strukturalne
Madex
Kable
Miedziane
Molex www.molex.com.pl
Okablowanie strukturalne
Miedziane
Światłowodowe
Szafy telekomunikacyjne
Szafy stojace
Szafki wiszące
Wyposażenie
A-Lan
Okablowanie strukturalne

ZPAS-NET Szafy zewnętrzne dostępowe.

Szafy zewnętrzne

Głównym zadaniem szafy zewnętrznej jest pełna ochrona zamontowanego w niej sprzętu. Od obudowy wymaga się ochrony przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych (opady deszczu i śniegu, promieniowanie słoneczne, wysokie zapylenie itp.) oraz przed ingerencją osób niepowołanych. Ważnym zadaniem szafy jest również utrzymanie w jej wnętrzu określonych warunków termicznych, które są różne w zależności od stosowanego sprzętu.

Szafy zewnętrzne typu SZD, produkowane przez ZPAS-NET, spełniają wszystkie wymienione powyżej zadania. Materiały stosowane do ich produkcji (aluminium, blacha nierdzewna, blacha alucynkowa) sprawiają, że mogą być instalowane w najtrudniejszych warunkach zewnętrznych. Funkcjonują w takich krajach, jak Norwegia, Sudan, Kamerun, Peru, Meksyk, Kanada, Rosja, Togo i wielu innych. Podwójna ścianka drzwi i osłon stanowi dodatkową ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, np. promieniowaniem słonecznym, i dodatkowo zapobiega skraplaniu pary wodnej wewnątrz. Solidna skręcana konstrukcja zapewnia odporność na wstrząsy (wg norm PN-T 05110:1996 i PN-EN 60068:2002) o wartości 0,5 g, co jest bardzo ważne w przypadku dalekiego transportu i terenów aktywnych sejsmiczne. Zastosowanie aluminiowych profili umożliwia zaprojektowanie dowolnego układu i wyposażenia wnętrza. Pozwala to na wykorzystanie obudów nie tylko w telekomunikacji, lecz także wszędzie tam, gdzie jest wymagana ochrona instalacji zewnętrznych pracujących w ekstremalnych warunkach. Modułowa budowa szafy umożliwia jej rozkręcenie i wniesienie w częściach na lokalizacje, jak również zapewnia możliwość rozbudowy po kilku latach eksploatacji. Oferowane przez ZPAS-NET sposoby rozbudowy nie wymagają odłączenia zasilania od obudowy zasadniczej i wykonywane są przez specjalnie przeszkolone ekipy montażowe. Odpowiednie warunki temperaturowe wewnątrz, zgodne z normami PN-ETSI EN 300 019-1-4, PN-ETSI EN 300 019-1-3, zapewniane są za pomocą ogrzewaczy i odpowiedniego układu chłodzącego. Elementy grzewcze i chłodzące dobierane są indywidualnie na podstawie obliczeń specjalnego programu i zależnie od montowanego wyposażenia.

Firma ZPAS-NET wykonuje również prefabrykacje każdego rodzaju obudów, wg projektów własnych lub wykonanych przez inne biura projektowe. Szafy zewnętrzne telekomunikacyjne wyposażane są przede wszystkim w systemy gwarantowanego zasilania (siłownie, baterie), panele rozdzielcze AC i DC, kompletne przyłącza I i III fazowe oraz osprzęt pasywny (łączówki, przełącznice, panele krosowe). Na bazie obudów SZD wykonywane są również szafy kablowe, rozdzielnice z układami szynowymi, szafy sterownicze i pomiarowe. Obudowy zewnętrzne ZPAS-NET, ze względu na produkcję bezpośrednio pod potrzeby klienta i zgodnie z jego wymaganiami, znalazły swoje zastosowanie na statkach i platformach wiertniczych, w tłoczniach i przepompowniach gazu, elektrociepłowniach, zakładach energetycznych, rafineriach, cementowniach, oczyszczalniach ścieków, telewizjach kablowych, instalacjach oświetlenia ulicznego i w wielu innych lokalizacjach.

Copyright © Net Box All Right Reserved
projekt i wykonanie: foxbit.pl